У Музеї Української діаспори триває масштабна експозиція «Виставка сімох», де представлені твори сучасних українських митців, що працюють у різних жанрах і техніках. Учасники мистецького колективу «U-233» досліджують мистецтво як спосіб переосмислення реальності, створюючи роботи з використанням фотографії, колажу, інсталяції та графіки. Виставка не просто демонструє окремі мистецькі об’єкти, а й вибудовує простір для глибокого діалогу між митцем і глядачем.

Колектив «U-233» заснований у 2023 році, а його назва символізує площу України — 233 тисячі квадратних миль. Художники працюють як в Україні, так і за її межами, представляючи сучасне українське мистецтво у міжнародному контексті. Вони створюють візуальні образи, що відображають суспільні трансформації, екологічні виклики та складність людських емоцій.

Проєкт акцентує на ключових темах сучасності, таких як ідентичність, зміни клімату, вплив війни на сприйняття світу та міжособистісні зв’язки. Роботи, представлені у виставці, не лише відображають особисті переживання авторів, а й провокують глядачів на роздуми про власне місце у мінливому культурному та соціальному ландшафті.

Кожен митець пропонує унікальний підхід до творчості, перетворюючи мистецтво на засіб аналізу та осмислення реальності.

Назва мистецького колективу «U-233» симвлізує площу України. Фото: Тетяна Асадчева

У рамках виставки представлено роботи Альони Коні, яка через гармонію кольору та форми досліджує взаємозв’язок структур у природі та людській діяльності. Анна Корбут аналізує взаємодію людини та довкілля через фотографію та змішані медіа, а Влад Гринько переносить структурне мислення у візуальну площину, експериментуючи з алгоритмічним мистецтвом.

Ще одна учасниця, Ірина Семко працює з питаннями самовизначення та пошуку балансу у світі, а її колега — Катерина Гринько у серії «Зникаючий лід» досліджує швидкоплинність природних процесів.

Квіткові композиції Наталі Гресько. Фото: Тетяна Асадчева

Мисткиня та кураторка виставки Наталя Гресько розкриває власні емоції через натюрморти, натхненні українською культурною спадщиною, а Олена Зубач будує візуальний діалог між фотографією та живописом, досліджуючи колір і форму як мистецькі категорії.

«Виставка «U-233» — це не просто мистецький проєкт, а відображення нашої спільної реальності, нашого часу та змін, які ми переживаємо. Представлені роботи порушують важливі теми сучасності — ідентичність, кліматичні виклики, людські емоції у часи війни. В умовах нестабільності мистецтво стає тією точкою опори, яка допомагає осмислювати світ і шукати нові відповіді.

Побачити виставку можна до 18 травня. Фото: Тетяна Асадчева

Особливо важливо, що колектив «U-233» об’єднує учасників як з України. Це підтверджує, що українське мистецтво є частиною глобального діалогу, воно змінює традиції й розширює межі свого впливу», — зазначила кураторка проєкту Наталя Гресько.

У Музеї української діаспори також наголосили, що нинішня експозиція артколективу «U-233» не лише демонструє мистецьку майстерність, а й стає важливою точкою перетину культурних контекстів та творчих пошуків. Вона відкриває нові перспективи для українських митців і підтверджує їхню здатність творити на рівні світової артсцени, продовжуючи діалог між традицією та інновацією.

«Виставка сімох»

Коли: 18 травня 2025 року

Де: вулиця Князів Острозьких, 40-б

Вартість квитка: 150 / 100 грн.

Від admin