Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький розповів про злочини росіян проти культурної спадщини на окупованих територіях.

За час повномасштабної війни Росія незаконно заволоділа понад 1,7 мільйона об’єктами української культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях. Це археологічні знахідки, музейні колекції та інші цінні артефакти, які замість збереження використовують для нелегальної торгівлі.

Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький в інтерв’ю Укрінформу.

За словами міністра, Росія цілеспрямовано руйнує культурну спадщину України, порушуючи норми міжнародного права.

«Якщо раніше росіяни вивозили українські експонати до Ермітажу чи московських музеїв, то нині вони торгують ними на чорному ринку», — наголосив урядовець.

У 2022 році окупанти пограбували вщент колекцію Херсонського художнього музею. Фото ілюстративне зі сторінки музею у Facebook/

Наразі Україна активно співпрацює з міжнародними партнерами, щоб повернути незаконно вивезені культурні цінності.

«Зокрема, під час закордонних візитів — як глави держави, так і моїх — іноземні компетентні органи неодноразово передавали нам вилучені артефакти, які були викрадені на окупованих територіях та вивезені за кордон для продажу», — зауважив Микола Точицький.

До викрадення предметів української культурної спадщини причетні російські офіційні особи. У відповідь Україна в лютому вперше запровадила санкції проти культурних, музейних та інших діячів Росії.

«Під обмеження потрапили 55 фізичних та три юридичні особи, причетні до розкрадання української культурної спадщини», — зазначив міністр.

Микола Точицький закликав міжнародну спільноту сприяти поверненню артефактів та допомагати у їх захисті, підкреслюючи, що збереження культурної спадщини — це питання національної ідентичності та історичної справедливості.

Від admin