Колектив Національного заповідника “Софія Київська” звернувся до президента Володимира Зеленського з відкритим листом. 230 працівників заповідника просять захистити інституцію від тиску з боку Міністерства культури та стратегічних комунікацій. А також продовжити контракт з генеральною директоркою Нелею Куковальською. Її, як заявляють дописувачі листа, відсторонили від виконання обов’язків поки вона перебувала на лікарняному.

У зверненні працівники Софії Київської наголошують: перевірки, які тривають у заповіднику з грудня 2024 року, стали “фактором дестабілізації роботи установи”. Перша перевірка Держаудитслужби не виявила порушень, проте згодом Мінкульт ініціював ще дві. Під час останньої Куковальську відсторонили від виконання обов’язків.

 

За словами музейників, без надання висновків роботи попередньої комісії нові перевіряльники дестабілізують роботу колективу. Співробітники заповідника мають займатися не своїми прямими обов’язками, а нескінченно надавати пояснення, довідки, копії документів. Зазначається, що лише на потреби третьої перевірки було виготовлено понад 3 тисячі сторінок копій документів.

“Витрачені зусилля і робочий час працівників Заповідника могли б спрямовуватись на вирішення нагальних питань збереження нашої історико-архітектурної спадщини у цей важкий для всіх нас період війни”, – йдеться у листі.

Від admin