КУДИ ЗНИКАЄ ЛЬВІВСЬКА БРУКІВКА

  • admin
  • 01.06.2020
  • Коментарі Вимкнено до КУДИ ЗНИКАЄ ЛЬВІВСЬКА БРУКІВКА

“Всі ми любимо Львів за те, що він інакший. Не подібний на жодне інше українське місто. Для нас Львів – це стара архітектура, трамваї, величні храми.

Для нас Львів – це вулички вимощені бруківкою. Стара австрійська гранітна бруківка, яка пережила дві світові війни, періоди окупацій різними загарбниками. І яка, на жаль, може не пережити періоду незалежності.

Під час багатостраждального ремонту вулиці Замарстинівської виявилося, що бруківки, якою б мали замостити вулицю, не вистачило. І частково замість неї використали так званий “колотий камінь”, якість та довговічність якого викликають певні сумніви. В той же час, зовсім поруч, на вулиці Жовківській, стоси автентичної бруківки лежали на території одного з ЛКП. Чому її не використали? Куди вона поділася?

Подібна ситуація зараз відбувається на вулиці Богдана Хмельницького. Що краще для магістральної вулиці з активним рухом? Асфальт, чи бруківка? Питання непросте, адже з одного боку бруківка має негативний шумовий ефект, та вібрацію на житлові будинки.

З іншого боку, бруківка однозначно куди більш екологічне покриття, ніж нагрітий влітку асфальт, та і стан бруківки на вулиці Богдана Хмельницького, є цілком задовільним. Більше того, вона навіть викладена за спеціальною технологією діагонально, створюючи таким чином суцільне якісне покриття. Це питання, в якому на мій погляд основний голос має бути за мешканцями самої вулиці. Та саме питання на наш погляд слід ставити інакше.

Куди зникає львівська бруківка? Чи існує облік, скільки її зняли з міських вулиць, та куди вона поділась? Це питання, яке мусимо ставити діючій владі Львова. Тому що коли ми говоримо про Львів, про історичну спадщину, про надбання поколінь, то говоримо і про бруківку зокерма.

Тому що Львів має бути сучасним, та успішним. Та перш за все має бути Львовм. Бути автентичним. І як пластиковий сурогат ніколи не замінить вироби з натуральних матеріалів, так і “колотий камінь” не зможе замінити оригінальну бруківку для міста Лева. Лише додасть ефекту бутафорії – дешевої штучності. Чи таким ми хочемо бачити наш Львів?”

 

Ігор Кузьмак