“Історична” війна з Варшавою

  • admin
  • 06.03.2018
  • Коментарі Вимкнено до “Історична” війна з Варшавою

Нинішня напружена ситуація між Україною і Польщею, яка розв’язала проти нашої держави «історичну війну» вимагає адекватних відповідей і пошуку адекватних рішень.

Результат пошуку зображень за запитом "польща україна"

Поки що нашим громадянам варто утримуватися від поїздок до Польщі без нагальної потреби. Звичайно, ми не маємо права указувати людям, які змушені працювати в Республіці Польща аби якось прогодувати свої родини. Але от туристам та особам, які планують вступати до польських вишів на платній основі, витрачати свої кошти в державі, яка недружньо ставиться до нас, не варто.

Тим паче, що безпека наших громадян в Польщі тепер під загрозою, адже навіть за червоно-чорний прапорець чи якийсь український патріотичний елемент на одязі, що не сподобається тамтешнім правоохоронцям, або за гасло «Слава Україні!» наших громадян можуть оштрафувати.

Так вважають учасники експертного обговорення «Українсько-польські стосунки в 2017-2018 рр. Гуманітарний аспект».

«Особливо небезпечно перебувати в Польщі буде студентам, що їдуть навчатися на гуманітарні спеціальності, пов’язані зокрема з історією чи політологією. Адже під час навіть невинного диспуту на якомусь з семінарів, думка українського студента може бути потрактована викладачем чи польськими студентами як «пропаганда бандерівщини» і т.д. А за це вже можуть просто депортувати з Польщі, а потім ще й проблеми з відвідинами інших країн «Шенгеньскої зони» у таких студентів будуть», – про це в свою чергу заявив радник міністра освіти і науки України у 2014-2016 рр., нині – експерт з міжнародних відносин,  директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. О. Никонорова Сергій Пархоменко.

«Тому, поки ситуація не зміниться, рекомендуємо українцям утримуватися від вступу до польських ВНЗ, а організаціям, які займаються питанням академічних обмінів або відправкою на навчання до Республіки Польща якщо не обмежити діяльність, то принаймні попереджати своїх клієнтів про небезпеку, яка може на них чекати в разі «необережних висловлювань» та подумати про додатковий юридичний супровід, правовий захист осіб, що будуть за сприяння таких організацій відправлятися до Польщі», – додає Пархоменко.

Експерт однак наголосив, що Україні не варто вдаватися до методів публічного тиску у відповідь, відкликати дипломатичних працівників з Польщі або згортати співпрацю в сфері оборони, економічній сфері тощо.

«Треба шукати шляхи виходу з ситуації, шляхи порозуміння. Але в гуманітарній сфері, освітній сфері  треба бути дуже обережними. В Польщі поки не усвідомлюють, як їх законодавчі ініціативи негативно впливають на тих, хто робить внесок в польську економіку, але рано чи пізно там визнають, що сваритися з Україною дуже невигідно», – підкреслив директор ОПАД.