Перша візуалізація історико-культурного центру “Слобода”, який планує створити в Ладижині ініціативна група. Історично-культурний центр «Слобода» є унікальним проектом в Україні, оскільки концептуально представляє собою цілісний комплекс, який включає в себе: музей під відкритим небом архітектури і побуту Поділля, краєзнавчий музей міста Ладижин, музей історії козацтва та героїчного минулого України і сьогодення, культурно-мистецький центр, ярмарок-майдан.
Мета проекту: формування та відродження національної культури, історії і традицій, патріотичне виховання дітей і молоді, розвиток туристичної галузі в місті Ладижин, науково-дослідна і культурно-освітня, просвітницька робота, створення ще однієї візитної картки міста.
Розробник першої візуалізації – художник Вєра Гусєва. За що їй окрема подяка. Це лише схема проекту, тобто в кінцевому результаті все може бути змінено. на сьогодні питання лише в землі. Звернення 27 лютого передано в Ладижинську міську раду. На чергову сесію не внесено, яка має відбутись завтра. Але є сподівання, що прохання щодо виділенні землі буде вирішено позитивно. Проект розроблений для початку громадського обговорення в Ладижині.
Попередня концепція:
Місцерозташування та основні характеристики проекту:
Земельна ділянка площею приблизно 1, 5 га, що входить в межі Дендрологічного парку «Ладижинський гай» ( довжина 150 метрів – ширина 50 метрів) в центрі міста Ладижин по вул. П. Кравчика, 4.
Позитивні сторони земельної ділянки: доступність жителів міста, доступність всіх необхідних комунікацій, достатність площі, щоб забезпечити реалізацію запропонованої концепції, можливість реалізації проекту поетапно протягом 5-7 років.
Негативні сторони земельної ділянки: особливий правовий статус земельної ділянки дендрологічного парку, неможливість використання коштів спецфонду для реалізації проекту, необхідність виготовлення нових меж земельної ділянки Дендрологічного парку та вилучення земельної ділянки.
Музей архітектури і побуту Поділля – представляє собою музей під відкритим небом архітектури і побуту Поділля включає в себе архітектурні будівлі, споруди, експозиції і виставки. Музей архітектури і побуту має бути розташований пропорційно по всій території земельної ділянки і складається з 3-5 будинків в стилі 17-19 сторіччя, які були характерними для Поділля, кузню, господарські будівлі, в кожному будинку («Хаті») розташовуються експозиції побуту і речей побутового вжитку, вишивки, гончарні вироби тощо.
Краєзнавчий музей міста Ладижин – представляє собою експозиційні зали ( 3-5) в яких представлені постійні експозиції та виставки з історії міста Ладижин в т.ч. сучасної доби ( початок 20-го сторіччя, колективізація, війна, будівництво Ладижинської ТЕС та інших підприємств міста і т.д.).
Музей історії козацтва та героїчного минулого України і сьогодення – представляє собою частину будівель,які були на Січі, – курінь, оглядова башта, інші господарські будівлі і споруди в цих приміщеннях пропонується розмістити виставки, експозиції, присвячені історії козацтва, героїчному минулому Поділля, міста Ладижин, видатним ладижинцям, героїчному сьогоденню міста, – учасникам АТО, героям майдану.
Культурно-мистецький центр пропонується розмістити в двоповерховій будівлі над краєзнавчим музеєм. На другому поверсі пропонується розмістити постійні експозиції митців та художників міста Ладижин та Вінниччини – Петра Кравчика, Василя Рижого, Дмитра Самошевського та інших, а також тимчасові експозиції.
На першому поверсі знаходяться адміністративні приміщення історично-культурного центру, прес-центр, приміщення для проведення масових заходів.
Частиною культурно-мистецького центру є ярмарок-майдан, який представляє собою виставковий центр на якому проводяться масові заходи, – виставки, ярмарки, досягнення міста Ладижин та Поділля в економічній, науковій, гуманітарній та інших галузях (свято меду, борщу, городини, досягнень фермерів, і т.д.). Майдан-ярмарок повинен технологічно представляти собою модель конструктора для швидкої трансформації в потрібне цільове призначення.

Організаційно-правова форма:
Історично-культурний центр «Слобода» може бути створений:
– як комунальна установа, яка фінансується за рахунок місцевого бюджету;
– як громадська організація, яка фінансується за рахунок різних джерел фінансування – місцевого, обласного та державного бюджету, благодійної допомоги, грантів та інших коштів)
– як кооператив зі змішаною формою власності, де засновниками можуть бути, як Ладижинська міська рада, так і жителі міста і громадські організації та підприємства.
17311297_1428011557229872_8497808948808812331_o

Етапи реалізації проекту:
1. Підготовчий організаційно-правовий етап: вирішення організаційно-правової форми, відведення землі, виготовлення проекту будівництва, затвердження міської програми підтримки проекту( перша половина 2017 року), – кошти місцевого бюджету.
2. Перший етап – підведення всіх необхідних комунікацій, будівництво двоповерхової будівлі з підвальним приміщенням культурно-мистецького центру та краєзнавчого музею, ярмарку-майдану, – кошти місцевого бюджету і кошти підприємств, організацій та установ міста.
3. Третій етап – будівництво музею архітектури і побуту, музею історії козацтва те героїчного минулого, – грантові кошти.

Андрій Скакодуб

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *