Укрпошта” випустить поштові марки з оголеними тілами

  • admin
  • 06.03.2021
  • Коментарі Вимкнено до Укрпошта” випустить поштові марки з оголеними тілами

Укрпошта” випустить українські поштові марки з оголеними тілами із серії “Її величність – жінка”, на одній з яких буде зображена картина Тараса Шевченка. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Перший випуск прикрасять роботи Тараса Шевченка “Одаліска” з фондів Національного музею Тараса Шевченка та українського художника-сучасника Андрія Чебикіна “Енергія ІІ” з фондів Національного художнього музею України”, – йдеться в повідомленні.

Представлення колекції відбудеться 5 березня – перед “шевченковими днями” 9-10 березня та святом 8 березня.

“Укрпошта, в серії марок “Її величність – жінка” випускає не просто марку до 8 березня, а марку у жанрі “ню”, або як напишуть недосвідчені митці та поштовики “марки з оголеними жінками”, – написав директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Тираж кожної марки складатиме 130 тисяч примірників. Розробляли їх у співпраці з музеєм Тараса Шевченка та Національним художнім музеєм.

“Одаліску”, також відому як “Натурницю”, Тарас Шевченко намалював 1840 році у Санкт-Петербурзі, наразі вона зберігається в Національному музеї Тараса Шевченка.

Вірсавія
Підпис до фото, На конверті буде зображена “Вірсавія”, намальована Шевченком незадовго до смерті

На конверті до марки буде ще одна робота Кобзаря “Вірсавія”, намальована 1860 року.

“Після заслання Шевченко майже весь свій час присвячував гравюрі. Він подав 5 офортів до розгляду в Петербурзьку академію мистецтв. За один із офортів, “Вірсавія”, рада академії у 1860 році ухвалила рішення присвоїти йому звання академіка гравюри”, – розповідає у Facebook Національний музей Тараса Шевченка.

Завдяки “Вірсавії” Шевченко став одним з перших академіків гравюри у Східній Європі.

В “Укрпошті” сподіваються, що нові марки нададуть “художньої естетики поштовим відправленням”.

пошта
Підпис до фото, “Енергія ІІ” Андрія Чебикіна

“Адже жіноча краса, пронесена крізь віки і змальована найвидатнішими митцями, здатна зачарувати і надихнути на написання кількох щирих рядків від руки”, – кажуть у компанії.

Також 5 березня вводиться в обіг марка із картиною Андрія Чебикіна “Енергія II” 1991 року.

“Укрпошта” разом з інтернет-магазином хусток OLIZ планує випустити колекцію жіночих шовкових хусток, натхненну роботами Кобзаря.

“Частина коштів з продажу цієї колекції буде спрямована на розвиток Національного музею Тараса Шевченка”, – обіцяють в “Укрпошті”.

ввс