Коли буде музей Історії Українського Війська?

  • admin
  • 05.03.2021
  • Коментарі Вимкнено до Коли буде музей Історії Українського Війська?

Найбільший в Україні музей Історії Українського Війська створять на Черкащині, на території колишньої Садиби Дахновських, також відомого як «Леськівський замок».

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Розпочався проєкт з реалізації з постанови Верховної Ради №3581 від 03.06.2020

На пленарному засіданні Верховної Ради України 14 липня 2020 року проєкт постанови №3581 «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збереження унікального ландшафтно-архітектурного комплексу «Садиба Даховських» та створення на його базі державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська» підтримали 335 народних депутатів.

За оцінками реалізація проєкту буде тривати близько трьох років та станом на серпень 2020 року вже перейшло у площину обговорення на рівні Генерального штабу ЗСУ.

Так вчора 26 серпня, в Генеральному штабі ЗС України відбулась міжвідомча нарада щодо створення державного ландшафтно-паркового музею Історії українського війська.

В ній взяли участь представники Міністерства оборони, Міністерства у справах ветеранів, Генерального штабу ЗСУ та народний депутат Антон Яценко, що був ініціатором проєкту.

За результатами наради керівництву Міністерства оборони України та Збройних Сил України буде надано пропозиції щодо подальшої реалізації проєкту.

Тут же пропонується створення рекреаційних зон для проведення військово-патріотичних та мистецьких заходів, зокрема «Сокіл», «Джура», продовження реалізації пластових та скаутських програм.

Леськовський палац у «Садиба Даховських»

Садиба Дахновських була побудована у ХІХ столітті та знаходиться у селі Леськове, що у Монастирищенському районі Черкаської області.

Територія яку займає садиба складає 85 гектарів, окрім самих будівель замку тут також включає сад, ставок, листяний та хвойний ліс.

В радянський час комплекс був відданий під санаторій, а згодом передано на баланс оборонного відомства де поступово занепадав.