МКІП та МХП спільно відроджуватимуть музей «Пирогів».

  • admin
  • 27.07.2021
  • Коментарі Вимкнено до МКІП та МХП спільно відроджуватимуть музей «Пирогів».

Національний музей народної архітектури та побуту України. Музей просто неба.

Пирогово… не тільки киянам відоме це місце, бо воно, без перебільшень, є туристичним магнітом усієї країни. І от сьогодні маю чудові новини: у межах президентської програми «Велика Реставрація» #МКІП та МХП спільно відроджуватимуть музей «Пирогово».

Головна ідея – зробити його більш відвідуваним, модерновим, сучасним. Місцем, де постійно вируватимуть події і яке варто зберегти для майбутніх поколінь. У тому числі для усвідомлення власної ідентичності.

Для цього, і держава, і приватний бізнес мають об’єднувати зусилля та докладати кошти, і я радий, що МХП долучились. Я радий вітати державно-приватне партнерство. Завдяки в тому числі співпраці з приватними інвесторами і меценатами, можна здолати той виклик, який стоїть перед нами, коли 80% історичних, архітектурних пам’яток потребують реставрації. Маємо гарний приклад на Хортиці. На черзі – Пирогово.

Музей «Пирогово» не виключення. Він унікальний і уособлює в собі збереження нашої спадщини XVI − XX століття, дозволяє прогулятись автентичними регіонами Середньої Наддніпрянщини, Півдня України, Слобожанщини, Полтавщини, Полісся, Карпат. І, фактично, усвідомити, як жили наші предки, чим вони займались. Окрім безпосередньо історичної і культурної складової, він і підтримує українські традиції.

Тепер ми спільно зможемо оживити це місце, перетворивши на неймовірну туристичну дестинацію як для жителів України, так і іноземців. Почнемо з робіт над вхідною групою, на черзі − інфраструктурні питання та комунікації. Музей народної архітектури та побуту повинен знаходитися у списках до обов’язкового відвідування мандрівників. І ми сприятимемо цьому.

Канал Олександр Ткаченко