ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ПО КАТАСТРОФІ В НІКОПОЛЬСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ!
21.12.21 стало відомо, що в Нікопольському краєзнавчому музеї за вказівкою невстановленої особи було злито воду з системи опалення всього приміщення музею.
На сьогодні температура у залах і фондах музею кожен день опускається та росте вологість. Вже на цьому тижні буде мінусова температура до -8-10 градусів. У приміщенні музею вже утворилась висока вологість, і щодня знижується температура, розвивається пліснява у фондах. А це становить найбільшу загрозу для унікальних експонатів. У музеї зберігаються цінні колекції археологічних пам’яток, кераміки, українських рушників, предметів побуту, зброї запорозьких козаків, культове начиння Запорозької Січової Свято-Покровської церкви, рідкісних стародруків з понад 10 тис. книг і брошур, і це сьогодні гине на очах працівників та відвідувачів музею.
Експозиція музею налічує тисячі експонатів середньовічного мистецтва. Серед них унікальна Ікона-ставротека – національна реліквія всього українського народу. Наш музей – це частина Державного музейного фонду України, і експонати потребують належного зберігання. Температура нижча за 16-18 градусів тепла для експонатів просто смертельна.
Пане міський голова Олександр Саюк чи Alexandr Sayuk, Женя Романий – керівник КП МЖТІ, яке надає музею приміщення в оренду та Тая Мамонтова – керівник Управління гуманітарної політики.
Прошу вас відповісти та пояснити громаді Нікополя:
1. Хто надав наказ в Нікопольський краєзнавчий музей злити воду з системи опалення в опалювальний сезон при мінусовуй температурі?
2. Хто несе відповідальність збереження експонатів в музеї на сьогодні?
3. Хто понесе кримінальну відповідальність за знищення чи пошкодження музейних ескпонатів?
Прошу провести розслідування обставин пошкодження експонатів музею, оцінити шкоду та притягнути до відповідальності винних осіб.
ДОПОВАНЕННЯ ВІД 22.12.21
Сьогодні привезли до музею електричні обігрівачі. Керамічні!!! Ці обігрівачі планують підключити до старої зношеної електромережі без проекту і погодження з віділлом архітектури.
Це ще може бути гірше ніж просто відсутнє опалення…
Щоб опалити в музей та фонди, їх потрібно десятки. Музейна проводка однозначно не витримає їх одночасне включення. Проекту на електроопалення скоріш за все немає як і перевірки стану електромереж.
І найголовніше!!!
В МУЗЕЇ ВІДСУТНЯ СИСТЕМА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ!
Відсутній нічний сторож… Як можна залишити без нагляду включені електрообігрівачі на ніч в музеї?
Попередній директор, Олександр Кушнірук щороку просив виділити на неї гроші, але від влади були тільки обіцянки і так ніхто й не встановив. Зараз якщо вони на ніч залишать ці обігрівачі увімкненими і спалахне проводка. Музей з всіма фондами просто згорить за лічені хвилини, обрушиться сама будівля, яка під своїми уламками просто поховає історію всього міста за всі віки.
Я не знаю що там відбувається зараз і чи сплановані заздалегідь ці дії влади, але вже зараз громаді треба бити на сполох, бо просто на наших очах може бути знищена вся історія міста Нікополь!

Ігор Радченко

Сторінка в Фейсбуці

Від admin