От мало мені роботи – закортіло ще й у вихідні поперекладати: друг прислав вірусну польську картинку, газетний допис 1922 року.
ЯКИЙ ВИГЛЯД МАТИМЕ СВІТ У 2022 РОЦІ?
Краків, 8 лютого
Який вигляд матиме світ за 100 років? Таке питання одна з американських газет поставила кільком особам, які працюють у різних сферах людської діяльності. І ось які газета отримала відповіді:
Пан Ґріффіт – «король кінематографу» – заявив: «За сто років книжки та газети вже не друкуватимуться. Вони з’являтимуться на кіноекрані. Освіта теж відбуватиметься за допомогою екрана. На той час існуватимуть школи-кінотеатри і кінотеатри-бібліотеки».
Волтер Н. Поляков, інженер, дав таку відповідь: «Не буде ані нафти, ані вугілля. Буде винайдено спосіб споживання радіоактивної енергії сонячного проміння. Авіація буде зреформована, літаки вже не носитимуть у собі пристроїв, які надають їм рушійної сили, – принципом руху стане тяжіння. Завдяки успіхам працівників техніки робочий день, який сто років тому становив шістнадцять годин на добу, а нині становить вісім годин, за сто років триватиме лише дві години».
Генрі Л. Менкен, письменник і критик, робить політичні прогнози й при цьому каже: «Сполучені Штати за сто років будуть англійською колонією».
Вініфред Дж. Генденберґ, секретар Товариства ветеранів великої війни, пише: «Якщо відсьогодні до 2022 року світова війна не продовжуватиметься, світ увійде в еру загального братерства, яке не зазнаватиме ні злиднів, ні збройних конфліктів, ні голоду, ні руйнувань».
В.Г. Андерсон, директор Антиалкогольної ліґи, пророкує: «У 2022 році алкоголь повністю зникне з лиця землі. Лише купка рідкісних деґенератів крадькома споживатиме те, що весь світ на той час уважатиме отрутою».
Міс Марґарет Сенґер, активістка руху «контрольованої репродукції», пише: «Контроль людської народжуваності стане частиною освіти жінок. Результатом цього стане вищий інтелектуальний розвиток жінки і більше подружнього щастя, оскільки „медовий місяць” триватиме декілька років і до народження першої дитини подружжя матиме час пізнати одне одного і зорганізуватися».
Мері Ґерретт Гей, очільниця виборчого клубу жіноцтва у Нью-Йорку, стверджує: «Жінка в усіх відношеннях стане рівна чоловікові. Вона виконуватиме завдання, для яких вона найкраще кваліфікована, оскільки ті зусилля, якими вона нині оточує родину, будуть надзвичайно спрощені завдяки винаходам та підтримці чоловіка».
_______________________
Ну, хто вгадав? Схоже, рацію мали кінематографічний король (книжки на екранах) і дві діячки жіночого руху.
Америка й не думає підпорядковуватися Британії, хоча приємно, що вони солідарні в тому, щоб бути союзниками України.
Алкоголь як був, так і є, і зловживань ним, на жаль, менше не стало. Я особисто не засмутилася б, якби він зник. Але усвідомлюю, що більшість зі мною не погодиться, тому не наполягаю))
Прикро, що не вгадав дядько, який пророкував 2-годинний робочий день. Як було 8 годин, так і лишилося. Як на мене, це таки багацько, особливо для тих, хто має батьківські/материнські обов’язки і не має нікого, хто б допомагав у господарстві. Та й взагалі – 8-годинне сидіння за компом не є корисним ні для спини, ні для очей, ні для збереження оптимальної ваги. Зрозуміла про себе, що для мене ідеал – від 4 до 6 годин перекладацької роботи щодня, а решта вже від лукавого.
А найприкріше, звісно, те, що війнам на планеті кінця не видно… Ті, хто пережив Першу світову, сприймали її як апокаліпсис, катастрофу небаченого масштабу (згадати хоча б письменників “утраченого покоління” – Lost Generation, серед яких і Ремарк, і Гемінґвей, і Олдінґтон із їхнім потужним антивоєнним патосом). Але лише через два десятиліття вибухнула ще кривавіша всесвітня бійня, а після неї, як водиться, знову пацифістська реакція. І нині деякі хижі владці тільки очі наївним ліберал-демократам замилюють медовими словами про свою миролюбність, а самі й не думають складати зброї. Хтозна, що далі…

Від admin