Народний музей історії Новомихайлівки, якому було 185 років, вщент знищили ворожі снаряди. Там було 3380 експонатів, пов’язаних з минулим села. Як розповіла Кума.Сіті завідувачка музею Катерина Шаповалова, з початку повномасштабної війни, у споруду двічі влучали російські окупанти.

У березні, за словами музейниці, ворог знищив один із залів, а в 7 травня в будівлю вдруге влучив снаряд. Виникла пожежа і музей повністю згорів.

“В музеї ми збирали експонати, починаючи від заснування села. Це і домоткані доріжки, предмети побуту, колгоспний реманент, багато скринь і особистих речей селян. Була у тачанка, на якій колись возили голову села, а також автомобіль “Волга 401″ 60-х років минулого століття — це один із мешканців села нам подарував. А скільки фотографій, найстаріші 1902-го року. Я так плакала, коли дізналася, що музей згорів. Він у нас був дуже гарний, часто діти приходили”, – каже Катерина Шаповалова.

Музей історії села Новомихайлівка заснували у 1837 році, він мав 667 квадратних метрів. Катерина Шаповалова була єдиною працівницею. Про себе каже: і завідувачка, і екскурсовод, й прибиральниця. Про пожежу у музеї Катерина Василівна дізналася від односельців. Сама виїхала із Новомихайлівки на початку квітня, коли російські окупанти зруйнували її будинок.

Довоєнне фото музею.

Від admin