Російські війська у Гуляйполі обстрілювали місто «Градами» і зруйнували історичний будинок міщан Мєлєшкових, який розташований на Соборній вулиці, повідомила Запорізька обласна військова адміністрація.

Будинок зведений у 1910-х рр. родиною Мєлєшкових. Сім’я тримала поруч обозну та колісну майстерню. жерстяну та чимбарну майстерні та невеликі торгові лавки.

Будинок є частиною офіційно затвердженого історичного ареалу міста та разом з іншими спорудами утворює комплекс історичної забудови рубежу ХІХ-XX ст.

Окрім того, Владислав Мороко, начальник департамента культури та інформаційної політики  ЗОДА, повідомив наступне:

– В новинах пройшла інформація, що в рідному мені Оріхові, пошкоджено будівлю міськвиконкому.
Але, це не просто, будівля. Це будинок Янцена, який в 70-і роки 19 століття не лише побудував цей чудовий дім, а й створив перший млин на паровому двигуні на Оріхівщини.
Пізніше він відкриває школу, в якій навчалися діти менонітів, потім в місті з`являється невелика лікарня на 14 ліжок. Крім самого Янцена активну участь у вдосконаленні міста брали його сини. Завдяки їм в Оріхові побудували кінотеатр, багато нових житлових будинків, торгові лавки..
І ось тепер прийшли русскіє і руйнують його дім, місто та життя оріхівців…
Втім – русскіє за все це будуть відповідати – це і прийдешні покоління будуть жити лише для того, щоб спокутувати свою провину перед нами!
Кляті російські виродки!!!!

Від admin