Вранці росія вдарила чотирма ракетами по Одеському порту. Дві ракети було знешкоджено, дві спричинили руйнування, є постраждалі. Ракетні удари поставили під загрозу збереженість унікального історичного центру Одеси, котрий був включений до Попереднього списку ЮНЕСКО https://whc.unesco.org/en/tentativelists/5412/. Вибухова хвиля пошкодила вікна в будівлі Одеського художнього музею. На щастя, постраждалих немає, музей негайно розпочав роботи із залагодження пошкоджень.

Це єдине місто в Україні, яке зберегло містобудівну структуру багатонаціонального портового міста, характерну для кінця 18 – 19 століть, що, крім українців, відображає вплив численних спільнот – єврейської, грецької, італійської, французької, болгарської, вірменської та багатьох інших.

Портова частина, за оновленою версією номінаційного досьє, що незабаром буде подане Україною до ЮНЕСКО, входитиме до буферної зони об‘єкту Всесвітньої спадщини. Порт розташований впритул до ключових об‘єктів культурної спадщини, розташованих в історичному центрі Одеси. Закликаємо ЮНЕСКО та міжнародну спільноту зробити все можливе для зупинення ударів росії по мирних містах України та знищення культурної та природної спадщини!

Від admin