23 вересня, у Кропивницькому у картинній галереї Петра Оссовського Музею мистецтв була представлена персональна виставка члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва ім. Олександра Осмьоркіна Анатолія Кімнатного. Виставка, яка налічує 75 робіт, має назву “З любов’ю до України”. Але часом закрадається сумнів стосовно правдивості в питанні любові до України, через присутність на відкритті виставки московського попа.

Гарно написала про виставку місцева журналістка Олена Скочко: «В експозиції представлені портрети членів сім’ї, натюрморти з ніжними та яскравими квітами та пейзажі, в яких пізнаєш краєвиди нашої місцевості. Більшість картин написані в ніжно-зелених, рожевих та охрових відтінках з яскравими вкрапленнями, тому в цілому несуть відчуття свіжості і приємні враження відвідувачам, а позитиву на сьогоднішній день нашому суспільству якраз дуже не вистачає.

Споглядаючи роботи Анатолія Кімнатного, відчуваєш любов митця до своєї родини, до української природи, до рідного краю і нашої Вітчизни. Є серед картин майстра і карикатури на політичну тематику. »

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка закладу Тетяна Ткаченко:

– Через локдаун та військовий стан в країні у Музеї мистецтв тривалий час не відкривались виставки і у закладі не представлені твори з фонду. Нарешті  галерея розпочала своє виставкове життя: місяць тому була відкрита виставка малюнків дітей, які переїхали до Кропивницького з Харкова.

Персональна виставка Анатолія Кімнатного планувалася ще у березні 2020 року, та була відкладена через карантин.

І ось нарешті Анатолій визначився як митець і вирішив дати життя другій основній залі – галереї Оссовського – своїми роботами. Анатолій Дмитрович представив полотна, які ніхто не бачив і які ніде не були представлені. На цьому він не зупиняється і продовжує працювати і творити.

До гостей звернувся автор виставки Анатолій Кімнатний:

– Моя остання персональна виставка проходила у 2010 році, а вперше я представив свої картини ще в шкільні роки. Ніколи не думав, що доведеться відкривати виставку під час війни. Я організував експозицію в першу чергу для переселенців, які проживають у нашому місті, щоби вони могли надихнутися живописом і отримати позитив.

Головною картиною експозиції є робота “Небо над Україною”, яка продавалась на благодійному аукціоні на підтримку Збройних сил України. Виставка присвячена Україні і мрії про те, що вона буде вільною та нескореною.

Крім любові до живопису художник має потяг і до музики: Анатолій Дмитрович виконав кілька мелодій на електронному фортепіано для своїх гостей, серед яких пролунала і популярна сьогодні пісня Січових Стрільців “Ой, у лузі червона калина…”

То ж як хочете, щоб все було гарно, то  «за кропивницьким звичаєм» покличте до себе на захід московського попа… То чи прокинувся Кропивницький з художниками та музейчиками від “московської сплячки”?

За матеріалами місцевих ЗМІ

Від aavv ffv