Етнопарк «Ладомирія» у цьому році вперше вирішив відкрити відвідувачам етнорезиденцію святого Миколая.

Свято Миколая  має глибоке коріння в українській релігійній та народній традиції. Воно прийшло до України в 1088 році за часів князя Всеволода Ярославовича. На честь святого княгиня Ольга побудувала один з перших храмів Київської Русі в середині IX століття – над могилою Аскольда в Києві. Найдавнішу збережену українську ікону святого Миколая датують початком XIV століття.

Однак за роки радянської влади це дійство було нівельовано і замінено симулякром. Останніми роками йде активне його відродження. Однак зміст та й одяг святого запозичуються із-за кордону, тим самим втрачаючи своє національне коріння.

На Заході є традиція надавати святому місцевого забарвлення. Достатньо сказати про Нідерланди. Санта – фольклорний образ святителя Миколая. Його ім’я походить від імені Святого Миколая – Сейнт Ніколас.

То ж ми в «Ладомирії» цьогоріч вирішили відчинити відвідувачам двері в етнорезиденцію Святого Миколая!

Ми намагалися якомога більше наповнити свято українським змістом і формою. Ми будемо розповідати Вам про елементи дійства окремо, а поки що скажемо, що на вас очікує незабутня подорож в дитинство до Святого Миколая!

Ви поринете в незабутню новорічну казку, зустріч в резиденції із Святим і приємне чаювання!

Від admin