Український культурний фонд спільно з Український інститут національної пам’яті запускають гранти на підтримку досліджень історико-культурної спадщини
У межах грантової програми «Культурна спадщина» на 2023 рік Український культурний фонд створив ЛОТ «Дослідження історико-культурної спадщини України».
Він розроблений у співпраці з Українським інститутом національної памʼяті, щоб підтримати дослідників, які працюють з темами, що їх активно використовує російська пропаганда.
💸 Максимальна сума гранту, яку можна отримати на дослідження, — 800 тисяч гривень.
⏰ Кінцевий термін подачі заявки – 28 лютого 2023 року.

Дослідження історико–культурної спадщини актуалізувалися внаслідок російської агресії – зафіксовані численні приклади руйнування історико-культурних об’єктів, пропагування росією та її союзниками ворожих Україні історико-культурних наративів, фальшування історичних подій та явищ. Саме в цих умовах, відтворення історичної пам’яті народу є потужним каталізатором збереження і збагачення патріотичних цінностей, важливою складовою формування національної ідентичності українців.

Мета ЛОТу – підтримка досліджень історико-культурної спадщини й створення на цьому фундаменті нового культурного продукту з широкою культурно-просвітницькою складовою, який сприятиме протидії російської культурної експансії шляхом вироблення наративів у протидії історичним фейкам та міфам ворожої пропаганди; дослідження тематик, якими спекулюють росіяни для виправдання війни; представлення і популяризація результатів цих досліджень в українському та міжнародному суспільно-культурному просторі задля запобігання російському інформаційному тероризму у всьому світі.

У рамках ЛОТу «Дослідження історико-культурної спадщини України» підтримується тільки сектор “Культурна спадщина”.

Загальний бюджет ЛОТу* – 5 млн. грн

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 400 тис. грн. 

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 800 тис. грн. 

Пріоритети ЛОТу 3 «Дослідження історико-культурної спадщини України»:

 • Підтримка нових досліджень, вироблення оновлених концепцій та підходів щодо важливих історико-культурних питань з контраверсійними поглядями в українському культурному просторі, які використовуються антиукраїнськими силами у маніпуляціях для виправдання російської агресії проти України.
 • Підтримка культурних проєктів та продуктів спрямованих на формування суспільного імунітету проти наративів російської пропаганди; проєктів та продуктів які сприяють утвердженню української ідентичності, консолідації української нації та налагодженню суспільного діалогу довкола складних питань минулого через дослідження та популяризацію української культурно-історичної спадщини.
 • Підтримка вироблення новітніх концептуальних пропозицій з узагальнення, упорядкування науково-історичних знань щодо історико–культурної спадщини України та національної пам’яті Українського народу, їх інтеграція до інформаційних та мультимедійних технологій і ресурсів, зокрема через створення цифрових медіаплатформ та продуктів з постійним систематичним оновленням для популяризації результатів серед широкого кола українців, в тому числі молоді (школярів, студентів).
 • Підтримка проєктів спрямованих на посилення української культурної ідентичності та протидії російській агресії в культурній сфері, розвінчання культурних стереотипів та феноменів буденної свідомості українців, через звуження контактності з російською культурою, відходу від віктимізації до ролі повноцінного та повноправного учасника світового культурного контексту.
 • Проєкти дослідження в галузі комеморації як реконструкції взаємодії минулого і сьогодення,  вивчення проблем української ідентичності та формування колективної пам’яті як важливих елементів національного самоусвідомлення та перспективи розвитку.
 • Підтримка досліджень які інтегрують, узагальнюють джерельний матеріал, фактографічну інформацію, концептуальні пропозиції, інструментальні новації щодо об’єктів культурної спадщини в контексті провідних тенденцій сучасного історичного знання з пріоритетною увагою до практик нової культурної та соціальної історій.

Обов’язковий продукт ЛОТ-у:

Аналітичний звіт

Обов’язковий продукт може доповнюватися наступними додатковими продуктами, які підсилюють основний продукт:

 • виставка/експозиція;
 • освітня програма;
 • цифрова платформа чи продукт;
 • форум, конференція, семінар;
 • меморіальний проєкт;
 • інформаційна кампанія тощо.
Детальніше про ЛОТ 👉 https://ucf.in.ua/m_lots/63c3ef08de862f7847376ad2

 

Від admin