Галерея ABC Арт представляє родину Шишман: творча династія України.
2 грудня у світлих та затишних залах галереї на Глибочицькій, 32-В у Києві відкрилася масштабна виставка художників родини Шишман – «Династія та особистості. Україна-Велика Британія».
Як повідомила Алла Маричевська, директорка галереї, мета заходу – підтримати унікальні мистецькі родини, які передають свій творчий хист від покоління до покоління. «Цей арт-проєкт – продовження нашої серії про мистецькі династії. Цього разу ми представляємо родину Шишман з Бессарабії – творчих, світлих і надзвичайно талановитих художників».

Художники родини – етнічні болгари з Ізмаїла. Іван Шишман, родоначальник династії , заслужений художник України, усе життя присвятив мистецтву та реставрації художніх творів. Він живе мистецтвом, обожнює пленери, куди завжди брав із собою дітей – Злату, Параскеву та Анну, і вони, під його натхненням, почали малювати.
Сьогодні Злата Шишман є членом Національної спілки художників України. Виставка представляє величезний доробок її пленерних картин. Поруч – роботи її сина Серафіма та сестер Анни та Параскеви. Усі роботи родини відображають їхнє життя: жанрові сцени, пейзажі, натюрморти, портрети. Тут можна простежити шлях родини, побачити їхні мрії, здобутки та переживання.

Під час відкриття Іван Шишман наголосив, що виставка показує коло життя – від народження до зрілості людини: вагітна донька, маленький онук, дорослі діти, становлення їх на шлях мистецтва.
«Подивіться, які світлі та сонячні картини», – зазначає Алла Маричевська. – «Художники з південних регіонів завжди наповнюють свої роботи світлом та позитивом. Ця родина дуже відкрита і гостинна. Вони запросили до участі у виставці своїх друзів-художників: Андрія Берекеля з Києва та британських митців Керол Оувен і Алана Ланкастера, роботи яких виконані в імпресіоністичній манері».

«Династія та особистості. Україна-Велика Британія» – це поєднання європейських культур та своєрідний інструмент діалогу під час жорстокої україно-російської війни, а також знак поваги до партнерів з Великої Британії, які підтримують Україну у найскрутніші часи сьогодення.
Наталка Іванченко
фото Галереї “АВС-арт”
