Багатогранність таланту тернопільського митця Ростислава Крамара

  • admin
  • 16.05.2019
  • Коментарі Вимкнено до Багатогранність таланту тернопільського митця Ростислава Крамара

Багатогранність таланту тернопільського митця

У Музеї писанкового розпису відкрито персональну виставку цікавого й самобутнього митця з Тернополя Ростислава Крамара. Талановитий майстер представив писанки-дряпанки, витинанки й оригінальні жіночі прикраси.

Ростислав Крамар закінчив факультет книжкової графіки Української академії друкарства у Львові,  працює художником-дизайнером у Тернопільському видавництві «Навчальна книга — Богдан». Увесь свій вільний час пан Ростислав віддає творчості.

Свою першу дряпанку він створив ще в студентські роки. В орнаментуванні надає перевагу трипільським і традиційним мотивам, використовує власні орнаменти, які філігранно видряпує на різних пташиних яйцях, починаючи від найменших перепелиних і завершуючи страусиними.  На поверхні яйця митець відтворює і відомі тернопільські храми, а спеціально для виставки в музеї зобразив і коломийський Катедральний собор Преображення Господнього Коломийської єпархії УГКЦ.

Почерк майстра впізнаваний і в жіночих прикрасах, і багатошарових витинанках, якими захопився останнім часом.

Під час відкриття виставки було також презентовано книжку-розмальовку «Звіросад» з ілюстраціями митця, яка буде цікавою і для дітей, і для дорослих.

Тернопільця вітали генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського Ярослава Ткачук, начальник управління культури Коломийської міської ради Уляна Мандрусяк, завідувач відділу Національного музею Катерина Каркадим, коломийські митці Світлана Стадник, Василь Андрушко, Мирослав Ясінський, писанкарка Надія Волощук з Кремінця.

Виставка триватиме впродовж місяця.

Оксана ЯСІНСЬКА, завідувач Музею писанкового розпису.