Живопис Нурі Планжиєва

  • admin
  • 15.05.2019
  • Коментарі Вимкнено до Живопис Нурі Планжиєва

Виставка «Барви батьківщини.

Живопис Нурі Планжиєва»

Напередодні 75-ї річниці депортації кримськотатарського народу, а саме 17 травня, у Львівському музеї історії релігії відкривається виставка «Барви Батьківщини. Живопис НуріПланжиєва».

НуріПланжиєв народився 1938 року у Буюк-Ламбат (з 1945 року – Малий Маяк, селище на Південному березі Криму).1941 року батько, ПланжиєвШабан Асан Огли, пішов на фронт. З двох років НуріПланжиєва виховувала рідна тітка по лінії батька.  У шестирічному віці хлопця разом з бабусею, дідусем і тіткою депортували до Узбекистану. Мати-росіянка повернула своє дівоче прізвище, змінила імена рідних сестри й брата НуріПланжиєва та залишилась у Криму.

В Узбекистані НуріПланжиєва чекалаважка праця телемайстра, будівельника, робітника на місцевих заводах. Але дитяча мрія малювати не полишала його жодної хвилини.

1969 року НуріПланжиєв повертається до Криму. Стосунки з рідною матір’ю не налагоджуються. 1979-го переїжджає до Мелітополя. І саме в цьому місті здійснюється дитяча мрія НуріПланжиєва. Він малює, виставляєсвої роботи.

На виставці у Львівському музеї історії релігії «Барви Батьківщини. Живопис НуріПланжиєва» презентують 37 робіт художника. Серед них: «Зимовий пейзаж з фазаном», «Околиці Буюк-Ламбату», «Пейзаж з Аю-Дагом (Гурзуф)», інші.

Усі картиниНуріПланжиєва –своєрідний ідеалізований образ кримської прекрасної природи: райські птахи і квіти, пейзажі, в якихпевною мірою проявляється яскрава індивідуальність художника.  У його роботах прослідковується туга за Батьківщиною, за рідним краєм.

Відкриття виставки 17 травня, у п’ятницю, о 16 годині.

Куратор виставки – старший науковий співробітникУльвієАблаєва.

 

 

P.S. Ульвіє Аблаєва  викладала живопис у Кримському інженерно-педагогічному університеті,  працювала у Кримському історичному музеї «Ларішес» на посаді завідувача етнографічного відділу. З 2014року живе у Львові. Працювалав Історико-краєзнавчому музеї м. Винник, тепер – у Львівському музеї історії релігії. Досліджує тематику ісламу.

 

 

Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР