Вивчаймо спільну історію. Вивчаймо спільну боротьбу. Це допоможе

  • admin
  • 21.08.2019
  • Коментарі Вимкнено до Вивчаймо спільну історію. Вивчаймо спільну боротьбу. Це допоможе

В Україну з дружнім візитом завітав прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу з дружиною. Прем’єр у своїй промові не забув згадати Бабин Яр та знищених у ньому під час ІІ Світової війни євреїв. Все правильно, Ізраїльський посадовець говорить про свій народ.

Прошу наших посадовців і Президента не соромитися говорити про наш народ. Наприклад, про те, як українці під час ІІ Світової війни, перебуваючи самі під окупантами, наражаючи себе на небезпеку, рятували євреїв, переховували їх, хоча за це українців розстрілювали. Ну і якщо вже говорити про розстріли, то варто пам’ятати, що євреїв було розстріляно багато, одначе, в Бабиному Яру немало було убито й українців: киян, культурних діячів, українських націоналістів… Одна Олена Теліга чого лише варта, а вона була не одна…

Документ тих часів свідчить : «Донесення про події в СРСР» № 164 від 4 лютого 1942 р. У Київській області боротьба проти комуністів все більше трансформується в боротьбу проти національних українських формувань… Конфіскований письмовий матеріал, а також свідчення різних арештованих в останній час прихильників Бандери знову доводять, що ПРИХИЛЬНИКІВ БАНДЕРИ НЕМОЖЛИВО ЗАЛУЧИТИ ДО будь-якої позитивної СПІВПРАЦІ. Тому лишається тільки ПОВНІСТЮ ЗНИЩИТИ цей рух». І Рух знищували. Виловлювали, і як євреїв, розстрілювали в Бабиному Яру.

Мені сподобалося, що про Трагедію Бабиного Яру наша влада вже впевнено говорить як про спільну трагедію і спільні розстріли, а не лише як про трагедію євреїв. Мені здалося, що обережнішим був уже у своїх висовлюваннях і Нетаньягу, який сказав, що євреїв розстрілювали нацисти та інші колаборанти (не став далі розвивати цю тему).

Прошу наших політиків та Президента не соромитися нагадувати іноземним політикам, що Україна після ІІ світової в Нюрнберзькому процесі, НЕ була визнана країною-колаборантом (на відміну від деяких інших країн), а зовсім навпаки, нас визнали потерпілою стороною. Україна під час нападу на нас Німеччини, вже була під окупацією Росії. Тобто, з боку німців відбулася ОКУПАЦІЯ ОКУПОВАНОЇ ТЕРИТОРІЇ. Щоб звільнити Україну від усіх окупацій, з українського боку боролася армія УПА (так звана бандерівська), в рядах якої воювали і євреї.

Вивчаймо спільну історію. Вивчаймо спільну боротьбу. Це допоможе співпраці та добрим стосункам.

Лариса Ніцой