Едемський сад стародавніх людей

  • admin
  • 27.05.2020
  • Коментарі Вимкнено до Едемський сад стародавніх людей

Вчені з Колорадського університету в Денвері вивчили Піннакл-Пойнт – серію археологічних пам’яток, печер, які входять у затоплений регіон, відомий як Палео-Агульська рівнина.

На їхню думку, саме тут міг розташовуватися Едемський сад стародавніх людей, повідомляє Naked science.

Піннакл-Пойнт розташовується на південному узбережжі ПАР, майже в 400 кілометрах від Кейптауну. Цей регіон вже не перший десяток років цікавить вчених. У 2010 році група дослідників з’ясувала, що 170 тисяч років тому за часів зледеніння тут вціліла ціла група сапієнсів, пише “Дзеркало тижня”.

Нове ж дослідження вчені вели впродовж десятиліть. Вони намагалися реконструювати те, як регіон виглядав в епоху плейстоцену. Основою роботи стали особливості міграції антилоп з Піннакл-Пойнта.

“Під час льодовикових циклів прибережний шельф оголився. Перед печерними ділянками була б величезна кількість землі. Ми думали, що люди і м’ясоїдні істоти полювали на тварин, коли мігрували на схід і захід через шельф”, – заявив провідний автор дослідження Джеймі Ходжкін.

Щоб зрозуміти міграційні моделі, дослідники вивчали ізотопи вуглецю і кисню зубної емалі 39 великих травоїдних. Зубна емаль допомагає виявляти характер міграцій, відстежуючи зміну рівня вуглецю в рослинах, які тварина їсть по мірі росту зубів.

Як контрольну тварину вчені використовували антилопу, що не мігрує. Після порівняння, виявилося, що у тварин не було помітного міграційного патерну. Тобто антилопи жили в одному місці і не мігрували на зиму чи літо.

“У Піннакл-Пойнт вони не страждали. Тепер ми знаємо, що потужні річкові системи формували широке узбережжі, тому тварини не повинні були мігрувати. Це було чудове місце з точки зору ресурсів. Під час міжльодовикових періодів, коли узбережжя наближалось до печер, у людей були молюски та інші морські ресурси. А коли в льодовикові часи узбережжі розширилося, у мисливців був доступ до багатої землі. Мисливцям не треба було кудись іти, оскільки навколо них жили численні травоїдні”, – зазначив Ходжкін.

Разом з тим, вчені відзначають, що їхнє дослідження – всього лише перша спроба застосувати ізотопні дані для перевірки гіпотези про східну та західну міграційні моделі. Для остаточного підтвердження висновків потрібні подальші дослідження.