У Нью-Йорку за рекордну ціну продано триптих легендарного художника Френсіса Бекона

  • admin
  • 02.07.2020
  • Коментарі Вимкнено до У Нью-Йорку за рекордну ціну продано триптих легендарного художника Френсіса Бекона

Sotheby’s на прикладі Френсіса Бекона показав, що заочний аукціон не веде до зниження вартості лотів.

Строго кажучи, торги провідних світових аукціонних будинків і раніше були частково заочними. Адже торгувалися в залі, в основному, не майбутні набувачі картин і інших лотів, а їх представники, пов’язані з ними по телефону. Однак порожнього залу, як у випадку з аукціоном Sotheby’s, який пройшов в Нью-Йорку вчора ввечері за участю одного лише аукціоніста, що приймає пропозиції з встановлених в залі екранів, ще не було.

Таким чином, це був досвід, який неминуче знадобиться в подальшому – і досвід вдалий. Так, повідомляє The New York Times , триптих видатного британського художника Френсіса Бекона, який в березні цього року, коли здавалося, що карантин скоро закінчиться, оцінювався в $60 млн., був проданий в ході 10-хвилинної боротьби між претендентами з Нью-Йорка і Китаю за $ 84,6 млн. Переміг нью-йоркер.

Дана робота, навіяна Бекону трагедією Есхіла «Орестейя», була виставлена приватним музеєм в Осло, заснованим норвезьким колекціонером Гансом Рамусом Аструпом, який раніше намагався продати цей триптих в приватному порядку за суму понад $100 млн. Однак такы гроші виявилися для арт-ринку непідйомнимию . І хоча ціна, сплачена за триптих, є для робіт Бекона «всього» третьою, для нової форми проведення аукціонів це рекорд.

Залишилося додати для новачків, здивованих самим триптихом, що Бекон дійсно був одним з найбільш своєрідних художників минулого століття – включаючи і саме його життя. Увлення про нього дає британський фільм «Любов – це диявол», де коханця Бекона того періоду грає ще молодий Деніел Крейг.

Фото: Gier Fi