В Музеї Корсаків – новий проєкт «(de)Термінація» за участі художників зі всієї України

  • admin
  • 01.07.2020
  • Коментарі Вимкнено до В Музеї Корсаків – новий проєкт «(de)Термінація» за участі художників зі всієї України

 

Упродовж тижня з 30 червня по 4 липня включно у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків творитимуть митці з Києва, Львова, Ужгорода, Мукачева, а також – дистанційно – з Харкова, Хуста та інших міст.

 

Зі стінами Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та Музею Миколи Кумановського сусідить транспортно-відвантажувальний відділ колишнього заводу, величезний ангар, який за тиждень отримає нове життя. Саме тут митці з різних українських міст вже сьогодні починають творити живописний перформенс «(de)Термінація», що згодом стане композиційно гармонійною частиною МСУМК.

 

Щодо суті проєкту, його куратор Тарас Табака хоче показати, що: «… мистецтво здатне впливати на формування простору, як соціального, так і фізичного… Мистецтво, насправді, здатне визначати будь-який простір у якості власності. Творчий процес у цьому випадку стає своєрідним інструментом впливу, диктатурою культури у незаангажованому просторі».

 

«Основна ідея в тому, щоб змістити фокус сприйняття. Що я маю на увазі: переважно у нас формують мистецький простір, а потім туди заносять картини, скульптури тощо. Але я переконаний, що саме мистецтво здатне формувати простір, тобто будь-яке приміщення стає мистецьким, коли там з’являються його твори.

 

Ніхто не вимагає глибокого розуміння мистецтва. Це насправді непросто, особливо із сучасним артом, який ставить перед собою надскладні завдання. Ніхто не вимагає розуміння, але важливою є співтворчість, співпереживання і роздуми. Дуже важливо довіряти сучасному мистецтву. Просто вір, а зрозумієш щось потім», – переконує пан Тарас.

 

До слова, проєкт запланували із фундатором МСУМК Віктором Корсаком ще минулого року, однак митець переконаний, що ідеальний час втілити його – саме зараз, у період переоцінки життя та себе самих.

 

Варто зауважити, що кожен охочий може стати учасником дійства у плані споглядання. Упродовж п’яти днів ви можете завітати і, перебуваючи з художниками в одному «мистецькому полі», стежити за процесом «(de)Термінації».

 

Урочиста презентація та водночас закриття проєкту відбудеться у суботу 4 липня, традиційно, о 17:00. Вхід вільний (у масках та з дотриманням дистанції).

 

Нагадуємо, МСУМК працює у будні дні з 12:00 до 20:00, у вихідні та святкові – з 11:00 до 20:00.

 

Адреса музею: м. Луцьк, вул. Карбишева, 1, КРЦ «Адреналін Сіті».