Онлайн-виставки сідниць музейних експонатів

  • admin
  • 24.07.2020
  • Коментарі Вимкнено до Онлайн-виставки сідниць музейних експонатів

Глобальній тенденції на скорочення суворих музейних обмежень (експонати руками не чіпати, за огорожу не заходити) приблизно років тридцять. Розвиток домашнього відео та інтернету спричинив за собою в 90-ті роки спад відвідувань, і музеї почали застосовувати найрізноманітніші способи повернути до себе відвідувачів – від дозволу і навіть запрошення чіпати експонати до організації в музейних залах демонстрацій високої моди (причому чим музей поважніше, тим мода «вище»).

Коронавірус змусив музейні адміністрації в усьому світі побоюватися, що і після зняття карантину люди згадають про них в останню чергу, так що нові ініціативи стали ще радикальнішими. Так, заснований в 1830-му році в британському місті Йорк музей став ще в квітні, як розповідає The Gardian , ініціатором проведення глобальної онлайн-виставки сідниць музейних експонатів.

Лувр, скажімо прямо, оригінальністю не здивував

Тут треба додати, що Йоркширський музей – не якась там маргінальне установа. Заснований він був Йоркширським філософським товариством, будинок для нього збудували в класичному грецькому стилі, в ньому більше мільйона експонатів, а за останні роки в його реконструкцію вклали понад £2 млн. До речі, можливо, саме ця обставина, необхідність відзвітувати про те, що гроші не витрачені марно, і спонукали музей до вищезазначеної незвичайної ініціативи.

Хокусаї. Борці сумо.

І треба сказати, що світові музеї її охоче підхопили. Так, наприклад, один з японських музеїв виклав в інтернет малюнок великого японського художника Хокусаї із зображенням борців сумо, Лувр – класичну грецьку скульптуру (природно, вид ззаду), а Оксфордський музей – старовинну жіночу скульптуру з сідницями, стертими, скажімо так, до їх відсутності. І коли один з інтернет-користувачів поцікавився, чому цю скульптуру не поставили на реконструкцію, з Оксфорда йому пояснили, що сідниці були стерті в результаті дотиків відвідувачів музею протягом століть, так що їх нинішня форма (точніше – її відсутність) теж є фактом культури.

Реконструкції не підлягає

Одним з найцікавіших інтернет-експонатів виявилися обладунки короля Генріха Восьмого (природно, теж вид ззаду) – виявилося, що за 20 років, з 1520-го по 1540-й роки ширина його обладунків в області сідниць  виросла майже на 20 дюймів.

Фото: Twitter