Палац Гредлів, що у карпатському містечку Сколе на Львівщині, зроблять туристичним центром.

  • admin
  • 28.07.2020
  • Коментарі Вимкнено до Палац Гредлів, що у карпатському містечку Сколе на Львівщині, зроблять туристичним центром.

 Пам’ятку архітектури передали в оренду на 49 років національному природному парку «Сколівські Бескиди».

Власником будівлі є Сколівська районна рада. Раніше у палаці був спальний корпус школи-інтернату, але навчальний заклад давно перевели в інше приміщення, а палац стояв пусткою і руйнувався. Тепер райрада передала будівлю НПП, який розвиватиме туризм.

«У будівлі палацу планується створити візит-центр національного парку, музей, наукові лабораторії та офісні приміщення. Географічне розташування (міжнародна траса Київ-Чоп, наближеність до курортів Моршин, Трускавець, Східниця, туристичних гірськолижних баз Славське, Волосянка, Плай, Тисовець) сприятиме подорожуючим, туристам відвідувати цей унікальний історичний об’єкт», — повідомляє НПП «Сколівські Бескиди».

Сама будівля потребує реставрації. Як розповів ZAXID.NET директор парку Василь Приндак, палац вже давно незаселений і руйнується. Процес переговорів про передачу палацу тривав 2 роки.

«Люди переживали, щоб пам’ятка не потрапили в приватні руки. Треба було їх переконати, що ми державна установа, що в нас добрі наміри. Тепер насамперед треба терміново зупинити процес руйнування, провести реставрацію. А після цього облаштуємо там рекреаційно-туристичний центр із музеєм природи», — розповів Василь Приндак.

https://zaxid.net/news/