Мистецтво Камікірі ( вирізання із паперу)

  • admin
  • 03.08.2020
  • Коментарі Вимкнено до Мистецтво Камікірі ( вирізання із паперу)
Сьогодні хочемо розповісти вам про досить цікавий вид японського мистецтва Кірі-е – (яп. 切り絵) – створення картин, вирізаних із паперу.
Для їх виготовлення потрібні лише аркуш паперу та засіб для вирізання. Це досить давнє мистецтво, яке має свою історію. Спершу витвори Кірі-е використовувалися як прикраси для храмів та помешкання. У наш час цей вид мистецтва належить до національного багатства країни.
Слово Кірі-е складається із двох ієрогліфів “кірі” (切り, вирізати) та “е” (絵,малюнок).Кажуть, що у Японії це мистецтво зародилося ще у 7 ст. Завдяки різноманіттю цупкого японського паперу Ваші митці можуть створювати справжні паперові шедеври. А у 17 ст. це мистецтво набуло широкої популярності по всій країні.
Мистецтво Камікірі ( вирізання із паперу), з якого розвилося Кірі-е, було відоме ще у Середньовіччі. Зазвичай ним займалися під звуки музики перед живою публікою. Майстер вислуховував побажання аудиторії і вирізав із паперу прекрасні витвори мистецтва. Однак і сучасне мистецтво Кірі-е викликає захоплення і є чудовою розвагою. Процес виготовлення паперових виробів може займати як кілька хвилин, так і досягати декількох місяців, в залежності від розміру та складності створюваного об’єкта.
У Японії і в наш час можна зустріти митців Кірі-е – серед їхніх витворів є вражаючі картини (цілий восьминіг,
реалістичні портрети людей та героїв японської анімації,тощо). Дехто використовує кольоровий папір для того, аби надати більшої виразності та реалістичності своїм роботам.
У містечку Каваба префектури Гумма можна відвідати музей мистецтва Кірі-е та навіть спробувати створити свій власний паперовий шедевр.