Палац у Тартакові запрошує “На гостину до Урбанських”

  • admin
  • 10.08.2020
  • Коментарі Вимкнено до Палац у Тартакові запрошує “На гостину до Урбанських”

Із 15 серпня Тартаківський палац на Львівщині стане доступним для екскурсій. “На гостину до Урбанських” можна буде приїхати щовихідних упродовж двох місяців. 

Як повідомили організатори події, у день відкриття з 18:00 заплановані екскурсії палацом, огляд експозиції кімнати епохи Урбанських, костюми часів розквіту палацу для фотосесій та повного занурення у 19 століття, польова кухня та локальні смаколики, фотозони, розваги для дітей. Особливим гостем вечора буде львівський джазовий піаніс Макс Лан. На завершення події урочисто представлять освітлення Тартаківського палацу, який стане окрасою вечора, та покажуть фільм просто неба. На другий день запланований ярмарок від майстринь з “Країни Handmade”, де можна буде придбати вироби ручної роботи – від картин і ляльок-мотанок д намиста й іграшок.

Довідка: палац у Тартакові спорудили у 1898 році для Збіґнєва Лянцкоронського, відомого польського шляхтича, на місці залишків замку Потоцьких. Двоповерховий цегляний палац звели у стилі французького необароко за проєктом львівського архітектора Вінцента Равського (молодшого). Колись на фасаді були дві фігури атлантів. Пізніше замок реконструювали і зробили більш подібною на Casino de Paris у Монако. Із 1919 року останньою власницею палацу стала Марія Урбанська, племінниця Лянцкоронського. 2010 року пам’ятку архітектури національного значення передали у концесію на 49 років приватному інвестору з Волині – ФОП “Новосад”. Підприємець зобов’язався вивести споруду з аварійного стану та ввести в експлуатацію як туристично-відпочинковий центр.