Музей – це не клуб, а науковий заклад!

  • admin
  • 22.09.2020
  • Коментарі Вимкнено до Музей – це не клуб, а науковий заклад!
Карантин для багатьох став випробуванням на стійкість. Галузь культури це не оминуло стороною, особливо постраждав, культурно-масовий сектор. Театри, філармонії та інші майданчики де збирався глядач з березня стали не доступними, або менше доступними (в залежності від кольору карантинної зони).
Проте, можна страждати, що немає заходів і не знати куди себе діти, а можна транслювати свою творчість іншим шляхом.
Для музейної справи пріоритетними є: фондова, науково-дослідницька та експозиційна роботи, а не культурно-масова. Зараз я поясню чому. Якщо музей немає фонду, то це неідентифікований заклад культури (майданчик для не зрозумілих активностей). Немає фонду і роботи з ним – немає музею, якщо коротко. Так, є багато сучасних музеїв, які свою роботу акумулюють не фонді, а на промоції, але такі майданчики мають обмежений ресурс (моя скромна думка).
Тому коли для маленьких провінційних музеїв критерієм роботи є культурно-масова робота, то це не музей, а клуб. Не можна ставити на рівних працівників клубної ділянки і музейників, хоча б тому, що для того, щоб працювати у музеї слід мати повну вищу освіту, а для клубу достатньо коледжу культури.
А тепер про приємне, наукові працівники комунального закладу “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради” не страждали дурницями, а чітко виконували свої обов’язки згідно пріоритетних напрямків, і є результат.
У жовтні ми чекаємо з друку три наукові видання:
– Довідник «Археологічні пам’ятки Калущини» (І. Тимів).
– Збірник наукових статей “Калуські історичні студії” Том 4.
-Збірник документів і матеріалів “КАЛУСЬКА МІСЬКА РАДА ПЕРШОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ: ІСТОРІЯ В ДОКУМЕНТАХ” Серія: «Історичні джерела Калущини». Том 3.
Якщо Вам здається, що там роблять музейники? Не соромтеся, приходьте і побачите. (тільки б карантинні обмеження дозволяли).

Arthur Yefremov