Найстарішій перлині у світі 8000 років

  • admin
  • 01.05.2021
  • Коментарі Вимкнено до Найстарішій перлині у світі 8000 років
Найстаріша перлина, за відомостями археологів, належить до епохи неоліту – останньої стадії кам’яного віку. Її було виявлено на острові Маравах біля узбережжя Абу-Дабі. Ця перлина отримала назву «Перлина Абу-Дабі» (Abu Dhabi Pearl). Вона має блідо-рожевий колір і діаметр близько 3 мм. Перлина була знайдена наприкінці 2019 року в археологічному шарі, датованим 5800-5600 рр. до н. е., що робить її найстарішою у світі, згідно із заявою Департаменту культури і туризму Абу-Дабі. Варто зазначити, що археологам відомі набагато більш ранні скам’янілості перлів, наприклад, крейдяного періоду (145-65 млн років тому), але в такому випадку ми маємо справу з обробленою перлиною, яка була елементом ювелірної прикраси і, ймовірно, призначалася для продажу. Це був ходовий товар у торгівлі з Месопотамією, який часто обмінювали на кераміку.
«Присутність перлів на археологічних розкопках свідчить про те, що торгівля перлами існувала принаймні ще в період неоліту», – зазначив Абдулла Халфане Аль-Каабі, директор відділу археологічних досліджень Департаменту культури і туризму Абу-Дабі.
За словами Аль-Каабі, навіть багато століть по тому дайвінг в пошуках перлів залишався популярним у цьому районі і був важливою рушійною силою економіки Об’єднаних Арабських Еміратів до 1930-х років.