9 грудня 2021 року о 17.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка творів художника-емальєра Олексія Коваля «Мова емалі. Діалог з киянами».

 

     Олексій Коваль – художник з власним, філософським розумінням світу, працює в техніці гарячої емалі з 2009 року. За цей час він створив понад сто творів, серед яких портрети українських жінок, козаків, українські пейзажі, картини, присвячені різним культурам світу. Поєднання заглибленого рельєфу на міді і переливів опуклої напівпрозорої емалі надає його роботам ефекту багатовимірного зображення.

Виставкова експозиція «Мова емалі. Діалог з киянами» презентує понад 20 авторських робіт Олексія Коваля, відомого не тільки в Україні, але і за кордоном. Переважна більшість творів київського митця виконані в техніці гарячої емалі із серій «Мова символів», «Український портрет», «Місця сили» та «Живий світ». Крім того, на виставці також представлені чотири офорти майстра.

Головний акцент виставки автор робить на діалозі з суспільством: киянами, видатними українськими митцями декоративного мистецтва, непересічними особистостями, якими пишається Україна. Зокрема, це косівські гончарі XIX століття Іван Баранюк та Олекса Бахматюк та майстриня з розпису тканин Надія Грибань. Їхні твори з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва також можна побачити на виставці.

 

     За словами Олексія Коваля, роботи українських митців надихають його на творчі пошуки. Художник ставить собі за мету не тільки презентувати власний доробок, але й привернути увагу широкого загалу до творчих здобутків цікавих українських майстрів, про яких знають далеко не всі українці.

Ще одна мета автора цього виставкового проєкту – нагадати суспільству засобами мистецтва, що київський Ботанічний сад імені академіка Фоміна є одним із найстаріших ботанічних закладів України з багатою історією. «Я бував в багатьох країнах світу, але ніде не бачив такої краси. Але ботанічний сад потребує реставрації і відродження», – наголошує художник.

 

Куратор виставки:

 

Ксенія Башуцька, завідувачка науково-експозиційного відділу НМУНДМ.

 

 

Виставка триватиме до 16 січня 2022 року.

Від admin