Саме цим питанням перейнялися художники Віталій Комар та Алекс Меламід й провели акцію під назвою «Вибір народу». Респонденти мали відповісти на більш, ніж 40 питань, які торкалися бажаного сюжету, жанру, тематики, колориту та навіть розміру ідеальної картини. До прикладу, на питання «Зображенню чого ви віддаєте перевагу?» відповіді розподілились таким чином: реальній дійсності – 76,5%, фантастичних сюжетів – 16,2%, абстракції – 6,8%.
В 1995 році художній тандем Комара й Меламіда представив в нашому музеї результат проєкту: «найбільш жаданим» художнім твором українців, створеним за результатами соціологічного опитування, виявився ідилічний літній пейзаж з білими хатами й церковою. Художники врахували в картині усі побажання респондентів – не лише мотиви й колорит, але й розмір і формат твору.
⚡️Цікаво знати
Акція «Вибір народу» була частиною міжнародного проєкту й українці виявилися єдиним народом, які в «ідеальному» художньому творі не вказали жодної людської постаті або тварини.
У першій залі експозиції виставки «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» представлено репродукцію твору в натуральну величину поруч із аналітикою результатів опитування. Встигніть ознайомитися до 6 лютого у NAMU!

Від admin