Вночі на 16 травня Київ зазнав найщільнішої атаки з неба за час війни, як оцінили її в Київській військовій адміністрації. Росія комплексно вдарила по місту з різних напрямків одночасно дронами, крилатими ракетами та балістичними ракетами.

Як повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, система ППО України збила усі ракети, включно з шістьма надсучасними російськими аеробалістичними ультразвуковими ракетами “Кинджал”.

“Близько 03:30 16 травня 2023 року російські окупанти атакували Україну з північного, південного та східного напрямків 18 ракетами різних типів повітряного, морського та наземного базування. З шести літаків МіГ-31К випустили шість аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинджал”, 9 крилатих ракет “Калібр” – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, “Іскандер-М”). Усі 18 ракет знищені силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних Сил ЗС України”, – заявив Залужний.

.

Автор фото, ДСНС.Павло Петров

Підпис до фото, Пожежа, спричинена падінням уламків збитих у столиці ракет

Перша масована атака сталась із 3 до 4 години ночі. Друга атака, під час якої дрони летіли зі сходу столиці в районі Борисполя, сталась з 4.20 до 5.30 ранку.

“Атака була винятковою за своєю щільністю – максимальна кількість атакуючих ракет за найкоротший проміжок часу”, – визнали в КМВА. Там кажуть, що це був вже восьмий повітряний удар з початку травня. Поки що повідомляли про ушкодження та пожежі, проте підтверджених даних щодо поранених чи загиблих немає.

Багато киян, з якими спілкувалась ВВС Україна, вказують, що це дійсно була одна з найгучніших та наймасованіших атак за час війни. Заграва, вибухи та роботу ППО спостерігали у більшості районів столиці.

За попередньою інформацією влади, переважну більшість цілей у повітряному просторі Києва знищили. Згодом військові повідомили про знищення усіх цілей.

.

Автор фото, ДСНС.Павло Петров

Падіння уламків зафіксували в Соломʼянському, Шевченківському, Святошинському, Оболонському (правий берег) та Дарницькому районах (лівий берег) столиці.

За даними КМВА, найбільші пошкодження в Солом’янському районі – там було загоряння нежитлового приміщення площею понад 200 квадратних метрів та кілька одиниць автомобільної техніки.

У решті районів пошкодження не суттєві – у більшості виявлені падіння уламків на припарковані автомобілі, прибудинкову територію чи лісопаркову зону.

Як уточнив мер Києва Віталій Кличко, уламки ракет серед іншого впали на територію київського зоопарку.

Кличко вказував, що у Соломʼянському районі є двоє поранених, проте пізніше у військовій адміністрації наполягали, що потерпілих немає.

Під час другої атаки на Київ після 4.20 ранку у столиці вибухів не фіксували. Віталій Кличко повідомляв, що південніше Борисполя сили ППО працюють по дронах, тому в столиці й області знову оголошували тривогу.

.

Автор фото, Кличко

Підпис до фото, Збитий “шахед”

Збиття балістичних ракет і чому так добре збивають над Києвом

У ніч на четверте травня система ППО України вперше в історії могла збити російську надзвукову балістичну ракету “Кинджал”. Про це повідомив командувач повітряних сил України, цю інформацію згодом підтвердили спецслужби США.

Росія офіційно збиття своєї надсучасної ракети не коментувала.

Наразі в Україні на бойовому чергуванні є система протиповітряної оборони, яка на це здатна – американська система PATRIOT, яка ще з квітня стала на бойове чергування у столиці. 15 травня стало відомо, що в Україну вже заїхала ще одна система, здатна на збиття балістики – SAMP/T. Про те, чи стала вона на чергування, ще не відомо.

У ніч на 16 травня профільні телеграм-канали, які відстежують ракетні удари, повідомляли про удар по Києву щонайменше трьома “Кинджалами”. Саме від їх збиття 4 травня кияни розповідали про аномально гучні вибухи у повітрі.

.

Автор фото, Кличко

Міська військова адміністрація цього разу також підтвердила удар “Кинджалами”, проте про кількість збитих ракет промовчала.

Як вказували раніше ВВС Україна у Повітряних силах, у столиці вибудована найщільніша система оборони неба у тому числі із сучасних західних систем. Саме тому над столицею збивають абсолютну більшість повітряних цілей, які б’ють по Києву.

ввс

Від admin