В центрі Черкас археологи відкопали гончарну піч XVIII століття

  • admin
  • 25.05.2020
  • Коментарі Вимкнено до В центрі Черкас археологи відкопали гончарну піч XVIII століття

Унікальні старовинні артефакти розкопали на Черкащині. Менш ніж на метровій глибині знайшли фрагменти посуду як дохристиянської епохи, так і середніх віків. Найцінніша знахідка – гончарна піч початку 18 століття.

Таких артефактів на території всієї Наддніпрянщини – історики знаходили лише кілька. Головна мета науковців – відшукати поховання черняхівської культури. Воно дозволить дослідити історію заселення прадавніми людьми не тільки Черкас, а й усієї України. Про це інформують «Подробности».

Михайло Сиволап, археолог, говорить: «Приємно, що пішли гарні фрагменти кухлів 18 століття, а саме головне – це все таки піч, поки що найцікавіший об’єкт на розкопі. З передісторії тут у нас починається з епохи середньої бронзи з 3.5 тисяч років назад. За 4 століття нашої ери вже є матеріали:.

За словами Дмитра Куштана, старшого наукового співробітника інституту археології НАН України, десь приблизно на цій ділянці могильник черняхівської культури закінчується, у нас буквально одиничні знахідки цього періоду. Ця ділянка знаходиться біля епіцентру могильника там, де була найбільша концентрація поховань.